2025. október 19.

Holnap újra indulnak a tematikus séták Miskolcon

Márciustól novemberig minden hónap második szombatján várják az érdeklődőket az idegenvezetésekre. Ha munkanapra esik ez a nap, akkor is megtartják a sétát.

Miskolc turisztikai szervezete a népszerű tematikus belvárosi programsorozat negyedik évadát indítja el március 10-én, szombaton.

Az előző évekhez hasonlóan idén is márciustól novemberig minden hónap második szombatján várják az érdeklődőket a garantált idegenvezetésekre. Bár ebben az évben néhány alkalommal ezek a szombatok munkanapok lesznek, a szervezők mégsem térnek el a megszokott időponttól – a törzsvendégekhez igazodva. A tavalyi évhez hasonlóan idén is vásárolható 6 alkalomra szóló sétabérlet – tudta meg a minap.hu a Miskolci TDM - MIDMAR Nonprofit Kft.-től.

Az első séta címe: Ahová szombaton nem lehet bemenni. Idegenvezetővel azonban most bemehetnek a résztvevők, így például a Miskolci Akadémiai Bizottság Székházába, ahol megnézhetik a dísztermet és a lépcsőházat, megtekinthetik a Fráter Gimnázium udvarán az Árpád ház különleges családfáját, és ellátogathatnak a Lévay József Muzeális Könyvtárba is.

A városnézés holnap a „Menjünk világgá!...” utazási kiállításon ér véget, ahol a résztvevők megnézhetik a tematikus séták vezetőjének, Kupcsik Saroltának Miskolc az idegenvezető szemével című fotókiállítását is.

Megosztás

Flipperláz Budapesten: októberben a Ráday utcára figyel Európa

Hello Mozaik

Flipperláz Budapesten: októberben a Ráday utcára figyel Európa

  • 2025.10.13

Idén októberben egy hétig a fővárosi Ráday utca lesz a flippervilág központja – az itt található Game Galaxy ad majd ugyanis otthont a Hungarian Pinball Opennek /HPO/, ahol körülbelül 200 európai versenyző, köztük nemzetközi szinten kiemelt játékosok mérik össze tudásukat. Az idei versenysorozat egyik különlegessége a női mezőny erőpróbája lesz. A nevezési helyek rövid idő alatt beteltek, az eseményeket az érdeklődők azonban online is követhetik.

 

 

E-cigaretta, kávé, energiaital - mit “szólnak” a fogaink?

Hello Mozaik

E-cigaretta, kávé, energiaital - mit “szólnak” a fogaink?

  • 2025.10.9

Egyre több hazai és nemzetközi kutatás világít rá arra, hogy a mindennapi szokások – például a kávéfogyasztás, energiaitalok és az e-cigarettázás – jelentős hatással vannak a szájüreg egészségére: elszíneződés, zománcerózió, érzékenység, fogszuvasodás és parodontális problémák is gyakoribbak lehetnek. A Clinident körképe ezekből a kutatásokból válogatva mutatja be, milyen tényezők játszanak szerepet a szájüregi problémák kialakulásában, és miért érdemes a megelőzésre nagy hangsúlyt fektetni.